"Obniż rachunki za energię elektryczną w przedsiębiorstwie"
Możliwość dofinansowania udziału dla pracowników mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw - nawet do 80%, z Bazy Usług Rozwojowych!Podczas tego praktycznego szkolenia uzyskasz informacje na temat możliwości ograniczenia zużycia energii elektrycznej w firmie. Szkolenie dedykowane jest dla wszystkich Osób odpowiedzialnych za poszukiwanie oszczędności w swoim przedsiębiorstwie, które chcą zużywać energię w sposób kontrolowany i świadomy - a także obniżyć rachunek. Szczególnie interesujące zarówno dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Po tym szkoleniu będziesz wiedzieć:
- gdzie i w jaki sposób dokładnie szukać oszczędności w swoim przedsiębiorstwie pod kątem optymalizacji zużycia energii i wysokości rachunku oraz jakie metody zastosować by ten efekt osiągnąć.
- przeczytać ze zrozumieniem rachunek za energię elektryczną i dobrać właściwą taryfę energetyczną,
- sprawdzić, czy źródła OZE pasują do jego zakładu i realnie zredukują wielkość rachunku, a jeśli tak - jak je bezbłędnie zastosować,
- jak i czy przeprowadzić wymianę oświetlenia w firmie.
Organizator:
Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji - organizacja z prawie 30-letnim doświadczeniem w ochronie środowiska dla firm i samorządów, posiadająca certyfikowany system zarządzania usługami szkoleniowymi (standard SUS 2.0) oraz wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych przy WUP Katowice pod numerem 2.240084/2017.
Chcesz bliżej nas poznać? - obejrzyj poniższy film TVP3:
Program szkolenia:
Metody szkoleniowe:
Prelekcja, omawianie przykładów/studia przypadków (case studies), prezentacja multimedialna, dyskusja moderowana.
- Wprowadzenie
- Prawodawstwo mające wpływ na bieżącą działalność przedsiębiorstwa.
- Rachunek za energię elektryczną.
- Swoboda wyboru sprzedawcy energii.
- Analiza części składowych - ćwiczenie praktyczne.
- Pokazanie najczęstszych błędów.
- Taryfy
- Prawodawstwo.
- Podział i charakterystyka odbiorców ze względu na grupy taryfowe.
- Analiza i szczegółowe omówienie każdej z taryf.
- Przynależność do grup taryfowych.
- Możliwości zmiany taryfy.
- Oszczędności
- Taryfa
- Zmiana taryfy – praktyczny przykład porównania kosztów energii elektrycznej dla obiektu przemysłowego w ramach różnych taryf i dostawców energii.
- Źródła OZE w przedsiębiorstwie
- Fotowoltaika – jak działa? Czy na pewno zawsze się opłaca? Prosument – kto może nim być? Krzywa produkcji dziennej i rocznej vs. rytm pracy zakładu.
- Możliwości, wielkość instalacji, korzyści – praktyczny przykład porównania kosztów energii elektrycznej dla obiektu ze stanu przed instalacją do stanu po instalacji.
- Inne źródła OZE - czy są opłacalne?
- Urządzenia sterujące – idea smart domu w przedsiębiorstwie
- Oświetlenie energooszczędne
- Normy w miejscu pracy
- Czy to się zawsze opłaca? Praktyczny przykład wysokości rachunku obiektu przed wymianą i po wymianie vs. koszty zakupu i wymiany oświetlenia.
- Magazyny energii – technologia, dostępność, opłacalność.
- Źródła finansowania
- Przegląd aktualnych dotacji
- Dotacja – czy na pewno zawsze się opłaca? wady i zalety - praktyczny przykład
- Leasing – wady i zalety, trudności
Metody szkoleniowe:
Prelekcja, omawianie przykładów/studia przypadków (case studies), prezentacja multimedialna, dyskusja moderowana.
Ekspert prowadzący szkolenie:
Radosław Sałaciński – ekspert posiadający niemal 20-letnie doświadczenie w branży energetycznej i ochronie środowiska, mający za sobą lata prelekcji i edukacji mieszkańców terenów wiejskich i przedstawicieli samorządów z zakresu wiedzy o energii odnawialnej. Specjalista i praktyk w obniżaniu kosztów użytkowania energii elektrycznej. Uczestnik licznych projektów dotyczących obniżania kosztów energii elektrycznej. Posiada 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu działem rozwoju projektów energetycznych w dużej korporacji o światowym zasięgu. Prowadzi szkolenia w sposób interaktywny, uzupełniając przekazywaną wiedzę licznymi rzeczywistymi przykładami. Absolwent Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim oraz posiadacz Associate’s Certificate in Project Management of George Washington University.
Osoba kontaktowa w sprawie szkolenia:
Michał Jan Cichy
tel. 601 337 170
e-mail: mj.cichy@cp.org.pl
Serdecznie zapraszamy!
Zobacz jakie jeszcze szkolenia przygotowaliśmy dla Ciebie
0 komentarze :
Prześlij komentarz