Serdecznie zapraszamy na bezpłatne webinarium zatytułowane:
"Gdzie szukać środków finansowych na działania proekologiczne i jak te środki uzyskać? Czy na GOZ i CP można zarobić? - oszczędności i nowe modele biznesowe".
12 kwietnia 2022 r.
godz. 10.00-11.30
Program Wydarzenia:
- Część I:
- Gdzie szukać środków finansowych na działania proekologiczne i jak te środki uzyskać?
- Zielona transformacja – zdiagnozowane sektory i potrzeby rynkowe
- Aktualne możliwości dotacyjne
- Wsparcie sektorowe i branżowe w zakresie doradztwa finansowego i dostępnych produktów bankowych w BOŚ Banku dla realizacji prośrodowiskowych rozwiązań
- Sesja pytań i odpowiedzi
- Część II:
- Czy na GOZ i CP można zarobić? - oszczędności i nowe modele biznesowe.
- Sesja pytań i odpowiedzi
Webinarium poprowadzą:
W części pierwszej:
- Agnieszka Spodzieja, Dyrektor Biura Doradztwa Finansowego dla Sektora Przemysłu i Usług Komunalnych w Banku Ochrony Środowiska S.A.
Absolwentka Politechniki Gdańskiej na interdyscyplinarnym kierunku Environmental Protection and Management. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej „Nowe technologie w zagospodarowaniu odpadów” oraz „Systemy Środowiskowego Zarządzania Jakością”. Przez wiele lat związana z zakładem zagospodarowania odpadów, gdzie jako członek JRP (Project Manager) budowała zakład przy udziale środków ISPA/NFOŚiGW, a potem przez długi okres kariery zawodowej dowodziła działem ochrony środowiska, sprzedaży i marketingu.
Od 2012 roku związana z sektorem prywatnym zajmując się doradztwem, sporządzaniem dokumentacji branżowej, edukacją ekologiczną oraz sprzedażą technologii do zagospodarowywania odpadów dla sektora prywatnego i komunalnego. Działała na rynku międzynarodowym, w tym z największymi producentami i dostawcami sektora odpadowego i wodno-ściekowego. Od czerwca 2020 dołączyła do Zielonego Zespołu w BOŚ Banku, realizując się na początku jako Główny Ekolog i Ekspert do spraw finansowania projektów ekologicznych. Obecnie kieruje Biurem doradztwa finansowania dla sektora przemysłu i usług komunalnych, gdzie, jako ekspert branżowy, służy usługą doradztwa klientom w zakresie inżynierii finansowej projektów, przygotowywania studiów wykonalności/biznes planów, szukaniu inwestorów/funduszy, przeprowadzania procesów M&A.
Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu, gospodarce odpadami, szczególnie biologicznym przetwarzaniu odpadów, zero waste, GOZ i edukacji ekologicznej. Jako prelegent, od kilkunastu lat bierze czynny udział w polskich i międzynarodowych konferencjach z dziedziny gospodarki odpadami i ochronie środowiska.
W części drugiej:
- Małgorzata Hordyńska
- adiunkt dydaktyczny w Katedrze Inżynierii Produkcji katowickiego
Wydziału Inżynierii Materiałowej, Politechniki Śląskiej w Gliwicach,
metalurg o specjalizacji
ochrona środowiska i zagospodarowanie odpadów. Członek oraz aktywny stały współpracownik Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji. Ekspert Czystszej Produkcji, konsultant w zakresie Projektów Czystszej Produkcji, Redaktor Techniczny czasopisma: „Czystsza Produkcja i Eko-zarządzanie”. Prelegent, autorka licznych publikacji naukowych. Współautorka programu i kierownik studiów podyplomowych na Politechnice Śląskiej „Gospodarka obiegu zamkniętego”.
Webinarium zostanie zorganizowane na platformie ClickMeeting. Aby wziąć udział, nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji, wystarczy przeglądarka internetowa.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Kampania edukacyjna na temat zapobiegania zanieczyszczeniom oraz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, z wykorzystaniem doświadczeń Czystszej Produkcji i EMAS", realizowanego w latach 2019-2022 przez Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji, z dofinansowaniem ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Serdecznie zapraszamy!
0 komentarze :
Prześlij komentarz